еМагазин

Tag : корона вриус

Македонија

Во Дебар двајца новозаразени од Ковид-19 и осум оздравени лица

Редакција
Во Дебар расте бројот на новозаразени со Ковид-19, но и на оздравени лица. Во последното деноноќие потврдени се два случаи на новозаразени со Ковид-19, што...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 33 заразени со коронавирусот, раст на бројот во однос на изминатите денови

Редакција
Министерство за здравство информира дека денеска се потврдени 33 нови случаи на Ковид 19 и вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 1.572 лица. Во изминатите 24...