еМагазин

Tag : косовски

Балкан

(Видео) Косовски министер го посипаа со брашно

Редакција
Активисти на опозициската Социјалдемократската партија (ПСД) го посипаа со брашно косовскиот министер за финансии, Хекуран Мурати. Од ПСД го обвинуваат министерот дека им објавил војна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одбиено барањето на косовскиот заменик-министер за правда за посета на осудените за „Диво Насеље“

Редакција
Управата за извршување на санкциите не ја дозволи бараната посета на осудените лица за „Диво Насеље“ од страна на заменикот министер за правда на Косово, Блерим...