еМагазин

Tag : котел

Бизнис ТОП СТОРИИ

Вклучен и вториот котел во ТЕЦ Неготино, електраната произведува струја со полн капацитет

Редакција
Вклучен е и вториот котел во ТЕЦ Неготино и термоелектраната во моментот работи со полн капацитет. Вториот котел е синхронизиран на мрежа пред 42 часа,...
Локално

Експлодира котел за греење во куќа во Скопје

Редакција
На 14.02.2021 во 15.29 во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека во 14.00 часот на ул. „Саса“ во Скопје, во...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Гинекологија Чаир загадува, ако не го реши проблемот со котелот ќе биде затворена

Редакција
Инспекторатот на Град Скопје досега два пати има интервенирано во Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир. Денеска повторно е пратен инспекторот како последна опомена...