еМагазин

Tag : ковид-болни

Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1.708 пациенти болни и суспектни на Ковид-19

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1.708 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, информираат...
Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 55 пациенти, а вкупно се лекуваaт 406

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 55 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно 406...