еМагазин

Tag : кредибилитет

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Во следните шест месеци или ќе го обновиме кредибилитетот на ЕУ на Балканот или ќе го изгубиме, изјави Димитров

Редакција
На денешната средба на Советот за општи работи (ГАК) на ЕУ ќе го покренеме и прашањето за пристапување и проширување на Унијата, изјави вицепремиерот за...
Балкан

Ципрас: Кредибилитетот на ЕУ ќе се цени според европерспективата на Западен Балкан

Редакција
Кредибилитетот на ЕУ ќе се оцени и според тоа дали ќе успее да обезбеди европска перспектива на Западен Балкан, а паралелно ќе се оцени и...
Македонија

Османи: Европскиот кредибилитет не само во земјава, туку и во целиот регион од денес е нарушен

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи се огласи на неговиот фексбук-профил по повод недобивањето на датум за почеток на преговорите со ЕУ. „Свесен сум дека...