еМагазин

Tag : кривини пријави

Локално

Кривични пријави за четворица вработени во Министерството за економија

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Пробиштип поднесе кривична пријава против И.Т.(51), О.А.(37), Н.П.(38) и М.Т.(54), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кулминација на превирањата во „Топлификација“: Судот одобри стечај, фрчат кривични пријави

Редакција
Со решение IV СТ 125-18 на првостепениот суд, кое во текот на оваа недела беше доставено до Топлификација АД, прифатено е барањето на Битар Холдинг...