еМагазин

Tag : кривогаштани

Локално

Полицајци се степале во Кривогаштани, објавено и видео

Редакција
За Велигден во прилепското село Кривогаштани се степале полицајци. На социјалните мрежи е објавено и видео, а случајот го потврди и МВР. Полициска тепачка во...
Локално

Педесетина штркови се подготвуваат за заминување од Кривогаштани

Редакција
Во прилепско Кривогаштани, според неофицијалната процена на жителите, има 50-тина штркови. Според традицијата, штрковите заминуваат во потоплите краишта на празникот „Свети Пантелејмон“, на 9 август, секоја...