еМагазин

Tag : крводарителска акција

БАШ НИ Е ЌЕФ

Традиционална крводарителска акција во Клиника Жан Митрев, вработените и нивните семејства даруваа крв

Редакција
Во клиничката болница Жан Митрев се одржа традиционалната доброволна крводарителска акција, информираат од таму. Вкупно 57 вработени на Клиника Жан Митрев, медицински и немедицински персонал...
Да помогнеме

Традиционална 21. крводарителска акција за Голема Богородица

Редакција
Црвениот крст, Општинска организација Центар и Институтот за трансфузиона медицина на 28 август традиционално, по 21-ви пат, ја организираат крводарителска акција по повод празникот Успение...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Традиционална крводарителска акција на Рамсторе

Редакција
По повод 16. роденден на Рамсторе Македонија и во насока на својата визија, која има за цел да  превземе чувствителни активности кон општествтото, во соработка...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Традиционална крводарителска акција во чест на роденденот на Тоше Проески

Редакција
И оваа година, по седумнаесети пат, Црвен крст на град Скопје и ООЦК Центар во соработка со ИТМ ќе ја организираат традиционалната крводарителската акција во...
ЖИВОТ

Крводарителска акција во спомен на Тоше Проески, по повод неговиот роденден

Редакција
Традиционално, на 25.01.2019 година, по петнаесети пат ќе биде организирана голема крводарителска акција посветена на големиот хуманист Тоше Проески во знак на одбележување на неговиот...