еМагазин

Tag : кутија

ЖИВОТ

Од плоштадот во Прилеп, украдена кутијата за донации за помош за Гоце Илиески, возач на Брза Помош

Редакција
Од плоштадот во Прилеп е украдена кутија со донации за Гоце Илиески, а која била поставена од страна на дуќанџиите, објави порталот infokompas.com.mk. Според дуќанџиите...
Локално

Наместо да гласа се скарал со избирачкиот одбор и ја турнал гласачката кутија

Редакција
СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.С.(40) од село Добрушево, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на избори и гласање“,...