еМагазин

Tag : кутија

Локално

Наместо да гласа се скарал со избирачкиот одбор и ја турнал гласачката кутија

Никола Осило
СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.С.(40) од село Добрушево, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на избори и гласање“,