еМагазин

Tag : Лекарската комора

Македонија

Корона вирусот “влезе“ и во Лекарската комора, позитивни две лица

Редакција
Од Лекарската комора информираат дека позитивни на Ковид-19 се две лица вработени во административната служба на комората. “По добиената информација дека две лица вработени во...
Македонија

Лекарска комора: Насилството во здравството е многу почеста појава отколку што се зборува за неа

Редакција
Лекарската комора на Македонија го осуди инцидентот на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување-КАРИЛ во кој во утринските часови било физички и вербално нападнато...