еМагазин

Tag : левски

Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсено 21-годишно момче од Скопје за насилство врз навивачи на софиски ФК Левски

Редакција
Вчера околу 08.20 часот на граничниот премин Ќафасан, при влез во Македонија, лишен е од слобода А.Д. (21) од Скопје, кој бил баран со потерница...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Говор на омраза за Македонците и на реваншот помеѓу Шкупи и Левски во Софија

Редакција
И на реваншот помеѓу скопскиот фудбалски клуб Шкупи и софискиот Левски во Софија имаше отворен говор на омраза против Македонците, а навивачите на бугарскиот клуб...