еМагазин

Tag : лилјаци

Свет ТОП СТОРИИ

Ново откритие за Ковид-19: Не сме се заразиле од лилјаци, туку нивните антитела го неутрализираат вирусот 

Редакција
Коронавирус сличен на причинителот на глобалната пандемија е пронајден во крвта на пет лилјаци кои живеат во Тајланд. SARS-CoV-2, вирусот што предизвикува Ковид-19, е 91,5...
Свет ТОП СТОРИИ

СЗО: За потеклото на коронавирусот – сите докази упатуваат на лилјаци

Редакција
Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека сите докази укажуваат дека новиот коронавирус го пренеле лилјаци на луѓе во Кина кон крајот на минатата година и...