еМагазин

Tag : ловци

Свет

(Видео) Руски ловци еден час се „закачија“ за американски воен авион над Средоземното Море

Редакција
Еден час траела воздушната опсада над воен авион од патролата на американската морнарица на Средоземното Море од страна на два борбени ловци на Русија. „Третпат...
Македонија

И ловци се вклучуваат во потрагата по исчезната Марија Брзакова од Босилово

Редакција
Од утре и ловци ќе се вклучат во потрагата по исчезнатата Марија Брзакова од село Босилово од која веќе една седмица нема ниту трага, ниту...