еМагазин

Tag : маџари

Локално

Воз удри во автомобил кај Маџари

Никола Осило
На 01.07.2019 година во 19.10 часот било пријавено дека помеѓу железничката станица Маџари и железничката станица Илинден се случила железничка незгода помеѓу патничкиот воз кој...
Локално

Драма во продавница во Маџари: Разбојник ја нападнал продавачката

Никола Осило
На 06.02.2019 година околу 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продавница во Маџари непознат сторител се обидел да изврши разбојништво и физички...
Локално

Обвинителство со детали за пукањето во Маџари

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица поради постоење основано сомнение дека како соизвршители сториле...
Локално

Едно лице повредено во престрелка во Маџари

Редакција
Едно лице е повредено во оружена престрелка што се случи денеска во скопската населба Маџари. Според првичните информации, повредено лице не е во животна опасност....
Македонија

Воз удри во автомобил на преминот Маџари, едно лице загина

Редакција
Едно лице загина кога воз удри во возило на железничкиот премин кај Маџари во Скопје утрово во 5.50 часот. Според првичните информации, товарен воз што...