еМагазин

Tag : Маргарита Цаца Николовска

Македонија ТОП СТОРИИ

Маргарита Цаца Николовска избрана за претседател, работната група за уставните измени ја одржа првата седница

Редакција
Работната група за подготвување на предлог иницијатива за потребата од измени на Уставот денеска одржа констититутивна седница. Членовите, како што соопшти Министерството за правда, едногласно...
Македонија

Цаца Николовска: Неприфатливо е прислушувањето на телефоните во Обвинителство

Редакција
За претседателката на Институтот за човекови права и поранешна судика во Европскиот суд за човекови права во Стразбур, Маргарита Цаца Николовска, најновиот случај со прислушувани...