еМагазин

Tag : Марија Крстевска

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонско девојче прогласено за најдобар ученик во светски познатото балетско школо Бољшој

Редакција
Балерината Стефанија Гаштарска од Македонија која учи во главното државно балетско училиште Бољшој во Москва, едно од најпознатите училишта за балетски уметници во светот, е...
На кафе во Кантина

Крстевска: Жално е но вистина, Русија го препозна балетскиот квалитет на Стефанија Гаштарска за разлика од кај нас

Силвана Жежова
„Денеска е петок, јадеме гравче и ви кaжувам дека еден ден ќе бидам светски позната балерина што ќе игра во Бољшој, запамтете го денов“, изјави...