еМагазин

Tag : милјардери

Свет ТОП СТОРИИ

Русија има 125 милјардери, 10 се откажале од руско државјанство, објави Форбс

Редакција
Според рангирањето на светски познатиот економски магазин Форбс, Русија годинава има рекорден број на милјардери – 125, а бројот според магазинот ќе бил уште поголем...
Свет

Милијардерите во светот имаат повеќе пари од 60% од населението на планетава

Редакција
Во светот има 2.153 милијардери кои располагаат со повеќе пари од 60 отсто од населението на планетата. Тоа го соопшти Оксфам, кои нагласуваат дека концентрацијата...