еМагазин

Tag : налепници

Македонија ТОП СТОРИИ

Нееднаков третман кон граѓаните кои си ги платија документите, утврди Комисијата за спречување и заштита од дискриминација

Редакција
Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) смета дека се прави нееднаков третман кон граѓаните кои промениле важечки документи со новото име на државата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) “Цвета“ бизнисот со налепници НМК

Редакција
Некаде ги има, а во некои станици за технички преглед ги нема налепниците со ознаката „НМК“, или брзо се трошат, па тоа инспирираше граѓани со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Налепници НМК “нема ни за лек”, граѓаните револтирани: Што сменија Грците, ни таблите со името?

Редакција
Налепниците НМК се уште не се стигнати во техничките станици, како што најавија од МВР. еМагазин посети дел од нив. Граѓани доаѓаат и прашуваат, вработените...
Македонија ТОП СТОРИИ

Налепниците со НМК од утре ќе се распределуваат по техничките станици

Редакција
МВР информира дека пристигнале бесплатните налепници со ознаката НМК за регистарските таблички на возилата. Налепниците од утре бесплатно ќе се распределуваат во техничките станици. Рокот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Налепниците НМК ќе бидат бесплатни

Редакција
Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека е донесена одлука налепниците со ознаката НМК, кои ќе треба да се залепат на регистарските таблици, да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Налепниците со кодот НМК ќе бидат достапни следната недела, МВР предлага да бидат бесплатни

Редакција
Налепниците со кодот НМК се задолжителни после 12. февруари, а истите граѓаните ќе можат да ги набават во станиците за технички преглед. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Налепниците...
Македонија ТОП СТОРИИ

Налепниците НМК ќе може да се купат во станиците за технички преглед

Редакција
Сопствениците на возила, заклучно со 12. февруари годинава мора да извршат промена на ознаката „МК“ на регистарските таблички со новата ознака „NMK“. Налепниците со новата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Колку ќе чинат налепниците НМК за автомобилите

Редакција
Цените на налепниците НМК на регистерските таблички на автомобилите ќе чинат од 30 до 50 денари, објави порталот Курир. Граѓаните најдоцна до 12. февруари е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Влада: Налепници со „НМК“ наместо нови регистарски таблички

Редакција
Владата на денешната седница ја разгледа и усвои и Информацијата во врска со потребата од ставање налепници со „НМК“ ознака на регистарските таблици, предложена од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дали да се ставаат налепници или ќе се вадат нови: Од Влада се чека решение за регистарските таблички

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со најавеното можно решение за употреба на налепници на регистарските таблици, наместо да се издаваат нови како обврска од...