еМагазин

Tag : Наташа Поповиќ

Интервју ТОП СТОРИИ

Поповиќ: Почитувајќи ги препораките за здравствена заштита, ја скративме рамката на фестивалските вечери на Охридско лето, но не и квалитетот на изведувачите

Редакција
Вечерва во Античкиот театар во Охрид, се отвора 60. јубилејно Охридско лето под покровителство на претседателот на државата Стево Пендаровски. По повод отворањето и одржувањето...
Забава

Сите сетила вперени во музичко-технолошката авантура – слушнете го езерото што има да каже!

Редакција
Ако ја гледаме уметноста како мимезис на природата, а технологијата медиум преку кој може да се испрати силната благородна порака на уметноста, тогаш тоа е...