еМагазин

Tag : Бранка Костиќ-Марковиќ

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Емотивно: Новинарката Костиќ, која е позитивна на Ковид-19 се гледа со мајка си преку прозорец

Редакција
Музичката критичарка, новинарка, публицист, Бранка Костиќ Марковиќ, која пред неколку дена соопшти дека е позитивна на корона вирусот и е во изолација во својот дом,...
ЖИВОТ

Бранка Костиќ Марковиќ позитивна на корона вирусот: И при голема претпазливост, не знаете вирусот од каде може да се протне

Редакција
Музичкиот критичар, новинарка, публицист Бранка Костиќ Марковиќ е позитивна на корона вирусот, а таа оваа информација ја сподели на нејзиниот фејсбук-профил. „Драги пријатели, сакам да...
Забава

Сите сетила вперени во музичко-технолошката авантура – слушнете го езерото што има да каже!

Редакција
Ако ја гледаме уметноста како мимезис на природата, а технологијата медиум преку кој може да се испрати силната благородна порака на уметноста, тогаш тоа е...