еМагазин

Tag : Николаос Михалолиакос

Балкан ТОП СТОРИИ

Лидерот на „Златна Зора“ доби 13 години затвор, убиецот на антифашистичкиот активист и рапер доживотен затвор

Редакција
Во Атина при крај е судењето против лидерот и другите членови на ултранационалистичката партија „Златна Зора“ (Хриси Авги), и денеска се читаат изречените казни, откако...