еМагазин

Tag : нови случаи

Македонија ТОП СТОРИИ

Во последните три дена, нови 80 случаи на Ковид-19, оздравени 118, двајца починати

Редакција
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните три дена од 14 до 16. октомври направени се 953 теста,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 473 случаи на Ковид-19, оздравени 513, тројца починати

Редакција
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа аправени се 1.131 тестови, а регистрирани се нови 473...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 600 случаи на Ковид-19, оздравени 743, починати 10 лица

Редакција
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.317 тестови, а регистрирани се нови 600...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 855 случаи со Ковид-19, оздравени 683 болни и двајца починати

Редакција
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 1.602 тестови, а регистрирани се нови 855 случаи со Ковид-19 и 683...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 897 случаи на Ковид-19, оздравени 638, починати двајца

Редакција
Во изминатото деноноќие се регистрирани нови 897 случаи на Ковид-19 од 1.828 тестови, соопшти Министерството за здравство. Од вкупниот број на позитивни реинфекции се 215....
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 779 случаи на Ковид-19, оздравени 477, починале четири лица

Редакција
Нови 779 случаи на Ковид-19 од направени 1.613 тестови се регистрирани во изминатото деноноќие при што 173 се реинфекции, оздравеле 477, а починале четири лица,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 411 случаи на Ковид-19, оздравени 210, нема починати

Редакција
Министерство за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 411 нови случаи на Ковид-19 од кои 88 реинфекции, а направени се 1.153 тестови....
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 511 случаи на Ковид-19, оздравени 264, две починати лица

Редакција
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 1.489 тестови, а регистрирани се 511 нови случаи на Ковид-19, од кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови 193 случаи на Ковид-19, оздравени 97, двајца починати

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 894 тестови, а регистрирани се 193 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 109, Битола...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во последните три дена: 180 нови случаи на Ковид-19, оздравени 153, нема починати

Редакција
Министерството за здравство информира дека во последните три дена (од 24.06 до 26.06.2022) направени се 2.880 тестови, а регистрирани се 180 нови случаи на Ковид-19:...