еМагазин

Tag : обвнителство

Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 во понеделник, Јанева во вторник на распит за „Рекет“

Редакција
Осомничените за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева повторно се повикани на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и...
Македонија

Претседателката на Собранието на Меѓународен сојуз на Боки 13 не знае каде завршиле парите кои бизнисмени ги уплаќале на невладината

Редакција
Претседателката на Собранието на Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски (Боки 13), Агапи Дика, по денешниот распит во ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција...