еМагазин

Tag : Опел Корса

Бизнис

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на општина Кичево за набавка на три автомобили вреден 33.000 евра

Редакција
Општина Кичево по распишаниот тендер за набавка на нови возила склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје. Вредноста на склучениот...
Локално

Гореше „Опел Корса“ во Скопје

Редакција
На 23.07.2019 во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Вамбел“ настанал пожар во патничко возило „Опел Корса“, сопственост на Ј.С. од Скопје, информира МВР. Увид...
Локално

Со „Опел корса“ удрил во две жени во Скопје

Редакција
На 06.11.2018 годинa во 14.00 часот во Скопје на крстосницата од улица „Белградска“, улица „Тодор Александров“ и булевар „Мајка Тереза“, патничко возило „Опел Корса“ со...