еМагазин

Tag : Јордан Велковски

Македонија ТОП СТОРИИ

Завршни зборови на судењето за пожарот во модуларната болница во Тетово

Редакција
Во Основниот суд во Тетово денеска треба да се одржат завршните зборови на Обвинителството и одбраната на обвинетите кои се товарат за неколку кривична дела...
Македонија ТОП СТОРИИ

Презентирани писмените докази на Обвинителството на судењето за пожарот во тетовската модуларната болница

Редакција
Претставниците на Основното јавно обвинителство Тетово денеска во текот на главната расправа на судењето за пожарот во тетовската модуларна болница ги презентираа насловите од писмените...