еМагазин

Tag : пацинет

Локално ТОП СТОРИИ

Девојка од Злетово пријавила кражба додека ѝ била пружана лекарска услуга во Скопје

Редакција
Во СВР Скопје вчера во 02.50 часот, М.Т., на возраст од 19 години, од Злетово пријавила дека околу 01.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Чудата се можни и во Македонија: Бев парализирана, сега повторно можам да одам

Редакција
Пред еден месец, пациентката Д. В на возраст од 65 години се јавила во поликлиниката „Филип Втори“ во Струмица со симптоми на слабост и трнење во...