еМагазин

Tag : Партениј

БАШ НИ Е ЌЕФ

Архимандрит Партениј ја прими наградата од Европскиот парламент во Брисел

Редакција
На свеченоста организирана во Парламентот на Европската Унија, на Игуменот на Бигорскиот манастир архимандрит Партениј му беше врачена највисоката почесна награда на ЕУ „Граѓанин на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Архимандрит Партениј во Бугарија ја доби наградата „Европски граѓанин“

Редакција
На Игуменот на Бигорскиот манастир архимандрит Партениј денеска му беше дадена наградата „Европски граѓанин“ во Народното собрание на Бугарија.На церемонијата присуствуваа претседателот на бугарскиот Парламент...