еМагазин

Tag : Петриња

Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) „Боже смилувај се, неможам повеќе, срцето ќе ми пукне“: Потресна снимка од последниот земјотрес во Петриња

Редакција
Тлото во Петриња не престанува да се тресе. Вчера во Хрватска беше регистриран нов силен земјотрес од 5 степени, а за тоа колку се потресени...
Балкан ТОП СТОРИИ

Луѓето немаат мир: Нов силен земјотрес во Петриња со јачина од 5 степени, почувствуван и во Загреб

Редакција
Нов силен земјотрес ја погоди Хрватска од 5 степени според Рихтер, јави Индекс.хр. Епицентарот на земјотресот бил 45 километри југоисточно од Загреб, на подрачјето на...
Балкан

Хрватското тло не мирува: Повторно силен земјотрес во Петриња

Редакција
Нов земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван утрово во областа на Петриња во Хрватска, јавуваат хрвaтските медиуми. „Утрово, на 4...
Балкан

(Видео) Снимките од дрон го доловија ужасот од земјотресот во Петриња

Редакција
Снимките од дрон што ги направи хрватското Министерство за одбрана го доловуваат ужасот од земјотресот со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала што го...
Балкан

Градоначалникот на Петриња разочаран од државната помош: „Преспав и решив да не ја земеме“

Редакција
Градоначалникот на хрватскиот град Петриња, Даринко Думбовиќ најави дека ќе ја врати државната помош доделена за неговиот град којшто неодамна беше погоден од силен земјотрес,...
Балкан

(ВИДЕО) Фатен моментот на силниот земјотрес во Петриња

Редакција
Бројни потресни снимки доаѓаат од Хрватска по вчерашниот силен земјотрес. Едната од нив е направена додека првиот човек на градот, Даринко Думбовиќ даваше изјава за...
Балкан

(ВИДЕО) Потресна снимка од спасување момче во Петриња

Редакција
Британската телевизија Скај њуз објави потресна снимка од спасување на момче во Петриња, место кое е најмногу погодено од вчерашниот силен земјотрес во Хрватска. This...