еМагазин

Tag : писма

Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсено осомничено лице кое ги испратило заканувачките писма кон обвинителите Јовески и Русковска

Редакција
Министерство за внатрешни работи упасило осомничено лице кое ги праќало заканувачките писма кон обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска. Повеќе детали за апсењето во Битола,...
БЕНЧМАРК

Министерот Бујар Османи со писма до колегите во ЕУ и до 50 европратеници бара почеток на преговорите на јунскиот самит

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, како дел од засилената дипломатска активност, а во контекст на европските интеграции на земјава, испрати писма до повеќе политички...