еМагазин

Tag : планинарски дом

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Шара забелеа: Зимска идила на планинарскиот дом Љуботен

Редакција
Студеното време за викендов, донесе дожд, но и снег на планините. Снегот на Шар Планина денеска ја забелеа планината, која ја навестува зимската бајка која...
Локално

Го пронашол исчезнатиот син во планинарски дом

Редакција
На 07.10.2018 година во 12,20 часот во Полициска станица Прилеп, Г.С.(49) од село Селце, прилепско, пријавил дека во планинарскиот дом лоциран на Селечка Планина, го...