еМагазин

Tag : Љуботен

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

98 години од постоењето на планинарски клуб „Љуботен“

Редакција
Планинарскиот клуб Љуботен годинава слави 98 години од постоењето. Тој е најстариот планинарски клуб во државата. „Кога знаеш дека си дел од нешто што пред...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Шара забелеа: Зимска идила на планинарскиот дом Љуботен

Редакција
Студеното време за викендов, донесе дожд, но и снег на планините. Снегот на Шар Планина денеска ја забелеа планината, која ја навестува зимската бајка која...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Планинарски клуб „Љуботен“ отвори Инфо центар: Сите информации за Шар Планина поврзани со планинарство и туризам-собрани на едно место

Силвана Жежова
Планинарскиот клуб „Љуботен“ денеска отвори Инфо центар во Тетово, каде што на едно место ќе бидат достапни сите информации поврзани со планинарењето и туризмот на...
Убава приказна

Над 3.500 фотографии сведочат за активностите во изминатите 96 години на планинарскиот клуб „Љуботен“

Редакција
Најновата евиденција на историските материјали кои се чуваат во просториите на планинарскиот клуб „Љуботен“ од Тетово покажува дека таму има над 3.500 оригинални фотографии собрани...
Македонија

Обвинение за 7 лица: Тенискиот клуб „Љуботен“ купил 4,4 илјада метри квадратни за само 3 илјади евра

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд – Скопје, поднесе Oбвинителен акт против седум лица за сторено кривично...
Локално

Го фатиле со тутун без платена акциза

Редакција
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20) од село Љуботен, скопско, поради постоење основи...
Македонија

Спасовски: Цел на акцијата не беа граѓаните на Љуботен, туку конкретни лица

Редакција
Луѓето за кои реагирате не соодветствуваат со вашиот првичен став дека сите се залагаме за борба против криминал и корупција. Акцијата е насочена кон конкретни...
Македонија

Финансиска полиција: Жалиме што жителите се вознемирија, акцијата во Љуботен беше наменета против нелегалниот увоз на тутун

Редакција
Управата за финансиска полиција денеска преку соопштение информира дека вчерашната акција спроведена во селата Љуботен, Сингелиќ, Визбегово и Арачиново била наменета против нелегалниот увоз, производство...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Драма за тутунот во Љуботен, еми што ќе се случи ако се чепне нарко, фармацевтската, градежната… мафија?

Редакција
Многу прашина се дигна во јавноста за вчерашната акција на Управата на финансиската полиција и Министерството за внатрешни работи во селото Љуботен во која беа...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Штетата по Буџетот 7,5 милиони евра: Во акцијата во Љуботен запленети 12 тони нелегално увезен режан тутун

Редакција
Над 12 тони режан тутун кој нелегално е увезен во земјава е запленет денеска во акција спроведена на 13 локации во Скопско. Приведени на информативен...