еМагазин

Tag : Пресека

Локално

Воведена задолжителна употреба на зимска опрема за тешки товарни возила на патот Кичево-Охрид преку Пресека

Редакција
Воведена е задолжителна употреба на зимска опрема за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, соопшти Автомото сојузот. Воведувањето...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пробиен најголемиот друмски тунел во Македонија на автопатот Кичево-Охрид

Редакција
На автопатот Кичево-Охрид под под превојот Пресека, работниците на кинеската компанија „Синохидро“ го пробија најголемиот друмски тунел во Македонија. Тунелот е долг 1.996 метри. Тој почна да се...