еМагазин

Tag : Пржино

Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: За правдата не планирам компромис, нема ново Пржино

Редакција
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во видео порака на Фејсбук, осврнувајќи се на преговорите за законот за Јавно обвинителство порачува дека за правдата не...
Македонија

Питер Ванхауте: Не губете време и пари на нови избори, решавајте ги проблемите

Редакција
Поранешниот посредник на ЕУ во преговорите за Договорот од Пржино, Питер Ванхауте на својот Фејсбук профил им честиташе на мнозинството граѓани што го поддржаа Договорот...