еМагазин

Tag : работна средина

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Symphony пристигна: Погледнете ја канцеларијата во Скопје во која би сакале да работите

Редакција
Меѓународната ИТ компанија Symphony, со канцеларии кои се протегаат од Сан Франциско, Амстердам, Берлин, па сè до Сараево, Белград и Нови Сад, минатата недела официјално...
ЖИВОТ

Како до безбедна работна средина за жените: 45 проценти искусиле сексуално вознемирување на работно место

Редакција
Во знак на поддршка на заложбите за подигнување на јавната свест за родовата еднаквост, а во рамките на кампањата “Слушни ја! – 16 дена активизам...