еМагазин

Tag : радиодифузери

Бизнис

Владата ќе ги поддржи радиодифузерите со 50 милиони денари

Редакција
Во рамки на денешната 48-ма седница, Владата донесе одлука за одобрување на средства од Буџетот за 2021 година во износ од 50 милиони денари на Агенцијата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реакција на операторите: Обвинувањата на ММА за учество во „пиратство“ се неточни и тендециозни

Редакција
Здружението на информатичко-комуникациски технологии реагира на денешната прес-конференција на Македонската медиумска асоцијација на приватни национални телевизии (ММА) на која тие побараа од надлежните институции да ја...