еМагазин

Tag : радиолог

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Александар Стојкоски, новиот градоначалник на Ѓорче Петров

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви ги престави градоначалниците кои беа избрани во првиот круг од Локалните избори. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Конечна детална листа: Кои се избраните...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Радиологот Владимир Евтимовски од тетовската болница почина од Ковид-19

Редакција
Радиологот Владимир Евтимовски од Клиничката болница во Тетово почина од Ковид-19 на 50-годишна возраст. Тој за кратко време ја изгубил битката со вирусот, од кој...