еМагазин

Tag : Смилковско

Македонија

Судење за „Монструм“: Родител на едно од убиените момчиња повторно побара Заев да биде повикан како сведок

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје, на денешното рочиште за случајот „Монструм“ се читаа СМС-пораки и други транскрипти предложени како докази од Обвинителството. Судењето продолжува на...
Македонија

СМС комуникација на Бајрами и Ахмети за случајот „Монструм“: Извршителите на убиството се професионалци

Редакција
Убиството на децата и автомобилот од кој има траги на местото на убиството, а е однесен во близина на границата со Косово, покажува дека извршителите...