еМагазин

Tag : снаа

Локално

Снаа нападнала седумдесет и тригодишна свекрва

Редакција
Тетовската полицијата соопшти дека свекрва на 73 години ја пријавила снаата за семејно насилство. Настанот се случил во нивната куќа во едно тетовско село. „Седумдесет и три годишна жителка...
Локално

Свекрва од Битола си ја бара снаата

Редакција
На 08.09.2020 во 21,30 часот во СВР Битола, Н.Ј.(56) од Битола пријавила дека  нејзината снаа Ф.Ј.(30), се оддалечила од семејниот дом, информира МВР. Се преземаат мерки...
Локално

Прилепчанец три пати ја силувал снаата

Редакција
Одделението за внатрешни работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Т.Б.(67) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...