еМагазин

Tag : свекрва

Локално

Снаа нападнала седумдесет и тригодишна свекрва

Редакција
Тетовската полицијата соопшти дека свекрва на 73 години ја пријавила снаата за семејно насилство. Настанот се случил во нивната куќа во едно тетовско село. „Седумдесет и три годишна жителка...
Локално

Свекрва физички нападнала снаа, а сопругот и се заканувал по живот

Редакција
На 28.11.2019 во 01.15 часот во СВР Скопје, К.С.(29) од с.Мирковци, скопско, пријавила дека на 27.11.2019 околу 21.00 часот во семејниот дом во с.Мирковци, по...
Македонија

(ВИДЕО) Силјановска пак ги испомеша градовите, утна од каде и е свекрвата

Редакција
По гафот со Неготино и Кавадарци, кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, на митинг во Кочани направи нов. “Почитувани кочанчани, почитувана фамилија Јовановски,...