еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Силјановска пак ги испомеша градовите, утна од каде и е свекрвата

По гафот со Неготино и Кавадарци, кандидатката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, на митинг во Кочани направи нов.

“Почитувани кочанчани, почитувана фамилија Јовановски, мојата свекрва е од Кичево, Јованова. Леле, извинете, од Кочани“, рече Силјановска.

И повторно иста грешка само различни градови. Заслужуваме ли продолжена рака од Ѓорѓе Иванов да ни биде претседател? 😣

Posted by Воислав Попоски on Петок, 05 април 2019

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Твитер за првата дебата на Силјановска, Река и Пендаровски: „Да сум Заев или Мицковски више не би се појавил ни на интервју“

(Видео) Силјановска Давкова на митинг не знаеше каде е: Кавадарци или Неготино

(ВИДЕО) „На јога со Гога“: Силјановска се релаксира во Охрид

Видео: Воислав Попоски/Фејсбук/Фото: Силјановска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штип има најмногу заразени со Ковид-19 на 100 илјади жители, следуваат Куманово и Скопје

Редакција

Советот за безбедност одлучи да има уште 30 дена вонредна состојба

Редакција

Рецептите за хронично болните пациенти од утре ќе се издаваат електронски, наскоро и за другите осигуреници

Редакција