еМагазин

Tag : собирање

ЧИСТА ОКОЛИНА

Во „Генералка викенд 2023“ собрани 252 тони отпад, цел за оваа есен е засадување најмалку 1,8 милион дрвца

Редакција
Собрани се 252 тони отпад во третата еко-акција „Генералка викенд“ што од 12 до 14 мај 2023 година се одржа на 304 локации во 51...
Свет

СЗО: Собирањето луѓе за Божиќ од сите возрасти носи ризик од зголемен пренос на Ковид-19

Редакција
Европејците кои ќе го прославуваат Божиќ со пријателите или семејството, треба да се обидат да слават надвор или да носат маски во добро проветрен затворен...
Македонија

Бидете максимално одговорни во претстојниот период на слави и прослави, апелира Филипче

Редакција
Министерството за здравство апелира до граѓаните во периодот на слави кој престои максимално да бидат одговорни и да ги почитуваат мерките за заштита. Министерот за...