еМагазин

Tag : групи

Македонија

Формирани работните групи што ги договорија Заев и Мицкоски

Редакција
Формирани се двете работни групи кои произлегоа од средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски што се одржа во неделата. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Камбовски: Предложените измени не се спротивни на основните начела на Уставот

Редакција
Уставните измени што ги предлага Владата содржат решенија кои кореспондираат со потпишаниот Договор со Грција и со својата содржина одговараат на основните уставни начела и...