еМагазин

Tag : спасувачка акција

Македонија ТОП СТОРИИ

Мајката на исчезнатиот Мартин пристигна во Грција: Потрагата на Халкидики продолжува

Редакција
Од воздух, по копно и во вода, утрово продолжи потрагата по третиот исчезнат македонски државјани на првиот крак на Халкидики, а според информациите на дописничката...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Специјалците од „Тигар“ со Хеликоптерската единица при МВР спасија изнемоштено лице од Галичник

Редакција
По упатен повик до Центарот за управување со кризи беше побарана помош од Министерството за внатрешни работи за евакуација на болно изнемоштено лице, жител на...