еМагазин

Tag : страници

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Анонимуси“ се заканија со нови напади: Хакираните страници на министерствата за образование и наука се уште не работат

Редакција
Сајтовите на министерствата за здравство и за образование се уште не се во функција, откако македонските „Анонимуси“, односно групата која стои зад профилот на Твитер,...
Техно

„Фејсбук“ избришал профили од Македонија

Редакција
Фејсбук денеска објави дека избришал илјадници профили од Македонија, Косово, Русија и Иран, кои покажувале „неавтентично координирано однесување“. Од социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм се...