еМагазин

Tag : свежо

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од утре нестабилно и посвежо, со пороен дожд, грмежи и силен ветер

Редакција
Од утре времето ќе биде променливо и посвежо, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Како што најавува Управата за хидрометеоролошки работи, локално...
ЖИВОТ

Времето денеска облачно и посвежо, претпладне со врнежи од дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови (над 20 литри на квадратен метар) и...