еМагазин

Tag : Тајзи

Забава ТОП СТОРИИ

С.А.Р.С , Тајзи и Брас Брадерс го отвораат првото издание на „Скопје се лади“, во сабота на 8. јуни

Редакција
С.А.Р.С, Тајзи и Брас Брадерс ќе го отворат првото издание на музичката манифестација „Скопје се лади“ која ќе се одржи оваа сабота, 8. јуни со...
Забава ТОП СТОРИИ

Брас Брадерс, Тајзи, С.А.Р.С со концерт во Скопје на 8. јуни

Редакција
Со концерт на македонски и српски изведувачи во сабота на 8. јуни на стадионот на АРМ во Скопје почнува музичката ноќ на фестивалот Скопје се...
Забава

(Видео) Тајзи го најавува новиот албум со „Иронија“

Редакција
За Денот на ослободувањето во Куманово на плоштадот со публика од 30.000 луѓе, Тајзи оддржа концерт за паметење, каде што од бина го најави својот...
Забава

(Видео) Тајзи го промовираше видео-записот за песната „Сине“

Редакција
Денеска, на каналот на Балкатон на „Јутјуб“ беше промовирано новото видео и песна на Драган Величковски Тајзи, со наслов „Сине“ За овој проект, Тајзи вели...