еМагазин

Tag : текстилни

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Повеќе од 1.000 текстилни работници од источниот регион добиле плата под минималната

Редакција
Седум текстилни фирми од источниот регион не исплатиле минимална плата. Кристина Ампева од НВО „Гласен Текстилец“ вели дека станува збор за 1.000 текстилни работници кои...
Бизнис

Анализа на „Пари“: Топ 10 компании за производство на облека, според приходи

Редакција
Порталот „Пари“ во соработка со БизнисМрежа.мк објави листа на Топ 10 компании за производство на облека, според приходи. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Рангирање на „Пари“: „100 Најголеми“ компании...
БЕСПАРИЦА

Текстилните работници оставени на милост и на немилост: „Гласен текстилец“ бара од македонските пратеници итно да се донесе петтиот сет мерки

Редакција
Здружението „Гласен текстилец“ од Штип денеска испрати отворено писмо до пратениците во Собранието во кое бара од нив под итно да се донесе петтиот пакет...