еМагазин

Tag : Тиквешко Езеро

Локално

МВР „растури“ забава во викендица на Тиквешкото езеро

Редакција
На 04.04.2021 во 02,20 часот со претходно обезбедена наредба од Основен суд Кавадарци, полициски службеници влегле во викендица лоцирана на место викано Брушанска населба на Тиквешко...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Vila Exotic Tikvesh Lake: Преубава егзотична вила на Тиквешко езеро

Редакција
На Тиквешко езеро има преубава вила со егзотичен шмек, која е нова и се издава. Уредена со стил, има прекрасен топол амбиент кој дава впечаток...
Локално

Седумдесет и едногодишен маж пронајден починат крај Тиквешко Езеро

Редакција
Седумдесет и едногодишен маж е пронајден починат крај Тиквешкото Езеро, во атарот на селото Ресава. Информацијата за МИА ја потврдија Брза помош Кавадарци и портпаролот...