еМагазин

Tag : топка

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Топката на Танос и Трифон од Солун го спаси животот на Иван од Македонија

Редакција
Кога 6 годишниот Танос и 11 годишниот Трифон заедно со своите родители ја изгубиле малата кожна топка на плажата Евгати на островот Лемнос, не можеле...
Македонија ТОП СТОРИИ

Односите меѓу нашите две земји не можат да се сведуваат на фудбалски натпревар и да разговараме на чиј терен е топката, му врати Генчовска на Османи

Редакција
„Односите меѓу нашите две земји не можат да се сведуваат на фудбалски натпревар и да разговараме на чиј терен е топката,“ му возврати министерката за...