еМагазин

Tag : трки

Спорт ТОП СТОРИИ

Денеска се одржува „Скопскиот маратон“ ќе има посебен сообраќаен режим, еве кои улици ќе бидат затворени

Редакција
Поради трките од „Скопски маратон 2022“, Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на поширокото...
Локално

(Фото) Полицијата во Скопје одзеде шест возила поради учество во „диви трки“

Редакција
Полициски службеници од Одделението за безбедност при сообраќај при СВР Скопје синоќа околу 21:40 часот одзедоа шест возила поради учество во „диви трки“, соопшти Министерството...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) МВР ловеше „диви тркачи“ во Скопје: Приведени двајца моторциклисти

Редакција
Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје на 12.09.2020 спроведе акциска...
Локално

Конечно: МВР заплени 13 мотори фризирани за диви трки

Редакција
Во периодот од 20.00 часот на 25.08.2018 до 01.00 часот на 26.08.2018 година од страна на Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за...
Локално

Акциска контрола на МВР за откривање организатори на диви трки

Редакција
При акциска контрола на МВР за откривање и санкционирање на возачи кои организираат и учествуваат во диви трки, вчера на подрачјето на СВР Скопје биле...